• ו. יונ 21st, 2024

ביוזמת עיריית ירושלים: נוהל ייעודי חדש להקמת סוכות במרחב הציבורי

עיריית ירושלים פועלת להסדרת הקמת סוכות במרחב הציבורי טרם תקופת חג הסוכות הקרב ובא, במסגרת ההסדרה, מונה פרויקטור ייעודי אשר יקבל בקשות להקמת סוכות ברשות הרבים מגופים ועסקים המעוניינים בכך. הוסדר נוהל ייעודי המפרט את דרישות הבטיחות השונות בנוגע להקמת הסוכות וזאת בתיאום עם משטרת ישראל.

עם קבלת הבקשה, ינחו הגורמים המקצועיים את המבקשים ויוודאו כי הסוכה המבוקשת, עומדת בקריטריונים ואינה מהווה סכנה לשוהים בה והפרעה במרחב הציבורי.

יוזמה זו, באה לקדם דיאלוג עם הקהילות ובעלי העסקים בעיר, במטרה לאפשר הקמת סוכות לשימוש ולרווחת הציבור תוך הבטחת שלומם ובטיחותם של כלל משתמשי המרחב הציבורי.

סוכה במאה שערים

לצד הסדרת הסוגיה, תפעיל העירייה כוח משימה ייעודי, אשר יפעל בזמן אמת ויבצע אכיפה נגד סוכות לא בטיחותיות אשר יוקמו ברחבי העיר.

מצ"ב הנוהל העירוני המתייחס לסוגיה. פרטים נוספים באתר העירוני.

אסדרת הקמת הסוכות מתבצעת בהנחיית התביעה העירונית ביחד עם מהנדס העיר וסמנכ"ל תפעול ובשיתוף פעולה מלא עם אגף אכיפה ושיטור ואגף רישוי ופיקוח.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "חלק מהותי מאווירת חג הסוכות בעיר ירושלים, הוא זמינות הסוכות במרחב הציבורי למען הציבור. עיריית ירושלים פועלת להסדיר את הקמת הסוכות במרחב הציבורי, זאת כדי לאפשר את קיום מצוות החג ברוב עם, לצד הקפדה רבה על הבטיחות ושלום הציבור. סוכה בטוחה היא סוכת חג. חג שמח ושנה טובה לכל תושבי ירושלים ומבקריה"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *