• ו. יונ 21st, 2024

בימ"ש המחוזי בירושלים קבע: המחבלת ביצעה ניסיון רצח בפיגוע הדקירה בשמעון הצדיק

בית המשפט המחוזי בירושלים קבע את אשמתה במעשה טרור של ניסיון לרצח של המחבלת כבת 14 שביצעה פיגוע בשמעון הצדיק בירושלים לפני כשנתיים בו נפצעה תושבת השכונה. לאחר הפיגוע הסתתרה המחבלת בבית ספר סמוך. עו"ד חיים בלייכר מחוננו : "ארגוני הטרור מסיתים ומשדלים גם בני נוער לקחת כלי רצח ולנסות לטבוח יהודים גם אם מדובר באימא עם ילדיה הרכים"

בית משפט המחוזי בירושלים קבע את אשמתה בניסיון לרצח של המחבלת הקטינה כבת 14 אשר ביצעה לפני כשנתיים פיגוע דקירה בשכונת שמעון הצדיק, בו נפצעה מוריה כהן תושבת השכונה שצעדה ברחוב עם ילדיה. בשל גילה הצעיר של המחבלת, בשלב הכרעת הדין, נקבעה אשמתה, ורק בהמשך, לאחר הגשת תסקיר שרות המבחן, היא תורשע ויגזר דינה. מדוברת במחבלת צעירה ביותר, אשר ברחה מיד לאחר הפיגוע לבית ספר סמוך, שם הסתתרה עד שכוחות הביטחון פשטו על מבנה בית הספר ועצרו את המחבלת.

כהן ברכה על החלטת בית המשפט ואמרה: "אני מברכת על החלטת בית המשפט. ההסתה הפרועה שמניעה מחבלת קטינה לנסות ולרצוח אותי לעיני ילדי חייבת להיפסק. רק השבוע ראינו מחבל נוסף בן 15 מבצע פיגוע ירי כאן בשכונה. אני מקווה כי בית המשפט יגזור על המחבלת שנים ארוכות בכלא ויורה גם על גירוש משפחתה. הניסיון של המחבלת שגרה בשכונה שלי לרצוח אותי ולגרש אותנו מכאן לא ייצלח, אנחנו נשאר כאן לנצח".

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את מוריה כהן הגיב להחלטת בית המשפט ואמר: "הטרור הרצחני האסלאמי לא בוחל בשום אמצעי כדי להביא לרצח יהודים. ארגוני הטרור מסיתים ומשדלים גם בני נוער לקחת כלי רצח ולנסות לטבוח יהודים גם אם מדובר באימא עם ילדיה הרכים. אנו מברכים על החלטת בית המשפט להרשיע בניסיון לרצח שכן מחבלת שמבצעת פעולת טרור של דקירה כוונתה ברורה לכל בר דעת. אנו מצפים שבית המשפט יגזור על המחבלת עונש כבד ומשמעותי שיביא להרתעה כנגד כל סוגי המחבלים בכל גיל שהוא".

בחודש דצמבר 2021 ביצעה המחבלת תושבת שכונת שמעון הצדיק פיגוע דקירה באמצעות סכין. המחבלת צעדה בעקבותיה של כהן אשר הלכה עם ילדיה ברחוב ודקרה אותה בגבה. המחבלת נמלטה מהמקום לבית ספר סמוך שם הסתתרה עד שנתפסה לאחר זמן קצר בידי כוחות הביטחון. החלטת בימ"ש מגיעה יומיים בלבד לאחר שמחבל קטין נוסף, ביצע פיגוע ירי בסמוך למקום הדקירה של כהן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *