• ו. יונ 21st, 2024

לראשונה: מיליוני שקלים יושקעו לטובת מתקני ספורט במזרח ירושלים

לאחר הזנחה של עשרות שנים, משרד התרבות והספורט, בשיתוף פעולה עם עם משרד ירושלים ומורשת ועיריית ירושלים ירימו פרוייקט מיוחד לתושבי האזור. בתכנית: הקמת אולם ספורט חדש שישמש לכדורסל וענפים נוספים, מגרשי כדורגל, שבילים ומתקני כושר. מנכ"ל משרד התרבות והספורט רז פרויליך: "השקעה נכונה בספורט תביא לצמצום פערים לאוכלוסייה במזרח העיר". כך מפרסם הבוקר (ד'), כתב הספורט של "ישראל היום", אורן אהרוני

משרד התרבות והספורט, בשיתוף פעולה עם משרד ירושלים ומורשת ועיריית ירושלים, אישרו פרויקט מיוחד, שבו יוקצו לראשונה מיליוני שקלים לפיתוח הספורט במזרח ירושלים, ובעזרתם יוקמו מספר מתקני ספורט חדשים, לאחר הזנחה של עשרות שנים.

גולת הכותרת תהיה אולם ספורט גדול שיהיה מיועד לכדורסל, אך יעשה בו שימוש גם לענפים אחרים בוואדי קדום ראס אל עמוד ששטחו 14 דונם, שישמש ביום את בית הספר ואחר הצוהריים את הקהילה, וביחד עם מגרש כדורגל באותו מתחם חינוך, בנוסף לשבילי הליכה עם תאורה ופיזור של מתקני כושר.

לפרויקט יש מטרות רבות, כל זה לאחר שנים של הזנחה עם תשתיות ישנות, אלימות שגואה ובני נוער שאין להם מקומות לשחק ולהתאמן, ונעשה באזור עם שטח מאוד צפוף, הכל כדי להביא לשינוי ולעזור לפתח גם את הספורט במגזר.

התקציב הרחב שהועבר ממשרד התרבות והספורט לטובת בניית קריית הספורט במזרח ירושלים, מתבסס על החלטת ממשלה 3790 לצמצום פערים חברתיים כלכליים במזרח ירושלים, המנוהלת על ידי משרד ירושלים ומורשת. החלטת הממשלה, שמתוקצבת בכ-2.1 מיליארד שקלים לחמש שנים, עוסקת בתחומים רבים. בין היתר, בתחום החינוך מושקעים משאבים רבים בהעברת בתי ספר במזרח ירושלים לתוכנית לימודים ישראלית, בתחום התעסוקה והמסחר שמים במשרד ירושלים ומורשת דגש על יצירת מקומות עבודה איכותיים ומרכזי מסחר חדשניים ברחבי מזרח ירושלים, ועוד.

מנכ"ל משרד התרבות והספורט רז פרויליך: "מדובר בתכנית חשובה ומשמעותית לטובת תושבי ותושבות מזרח ירושלים אשר יהנו ממתקני ספורט חדישים במסגרת תכנית רחבה שתפקידה לשדרג את רמת המחייה ולספק רווחה חברתית וחינוכית לכלל תושבי האזור. השקעה נכונה בספורט תביא לצמצום פערים לאוכלוסייה במזרח העיר וערך מוסף רב לילדים ובני הנוער שיעסקו בספורט כתחביב או כדרך חיים".

מנכ"ל משרד ירושלים ומורשת, נתנאל איזק סיפר: "תוכנית החומש הממשלתית לצמצום הפערים במזרח ירושלים בהובלת השר זאב אלקין, מובילה לשינוי המציאות בשטח. אנו פועלים לקדם אפשרויות להשכלה וחינוך ולתעסוקה איכותית ומסחר ולפעול למען עתיד טוב יותר. אני מודה למשרד התרבות והספורט על המקצועיות ועל שיתוף הפעולה המשמעותי, ובטוח כי המאמץ הממשלתי המשותף לפיתוח האזור יימשך".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *