• ו. יונ 21st, 2024

תכנית נוספת לבניית 800 יחידות דיור בירושלים אושרה להפקדה

תנופת ההתחדשות נמשכת עוד תכנית לבניית 800 יחידות דיור בירושלים אושרה להפקדה. החברה להתחדשות ירושלים שיזמה את התכנית:  "אנחנו מייצרים תב"ע שתשקף ההסכמות עם בעלי הדירות, וכזו שתותאם למדיניות התכנון של המחוזית והעיריה".

הביקוש לדיור בירושלים הוא מהגבוהים בישראל, ובעוד קידום של מיזמים חדשים אורך זמן, דווקא הפתרון המיושם בשטח של תכניות להתחדשות עירונית – פינוי בינוי – הופך לריאלי ומייצר יחידות דיור בהיקף נרחב. לצד שיפור מגורים לדיירים המקוריים הוא מסייע בשחרור יחידות נוספות, ובשידרוג המרחב הציבורי. בניית 800 דירות חדשות בירושלים זו בשורה דרמטית, שיצאה בשבוע שעבר מתחת ידי הועדה המחוזית לתכנון ובניה, שלאחר בחינה מעמיקה אישרה את המיזם של החברה להתחדשות ירושלים מבית ISA Group והחברה להתחדשות עירונית בישראל, במסגרתה ייבנו מאות דירות חדשות במגדלים בני 17 ו-35 קומות, שטחי מסחר, תעסוקה ומבני ציבור על פני שטח כולל של כ-12 דונם. המגדלים החדשים ממוקמים בסמיכות לשני קווי רכבת קלה – 'הקו הירוק' ו'הקו הכחול'.

אסף חרש, מנכ"ל החברה להתחדשות ירושלים מרחיב: "התוכנית כוללת הקמת 800 יחידות דיור במגדל בן 17 קומות וב-3 מגדלים בני 35 קומות כאשר מתוך כלל יחידות הדיור בתוכנית, כ-160 יוקצו עבור דירות קטנות. כיום קיימים במתחם מבנים ישנים בני שלוש וארבע קומות הכוללים סך הכל 182 יחידות דיור, הדירות הללו יפונו לטובת הפרויקט החדש ואנו פועלים יד ביד עם נציגות בעלי הדירות ועו"ד הדיירים עו"ד מאיר מולד ועו"ד יוסי קליין  ומול גורמי התכנון כדי למקסם את הפוטנציאל. האתגר להביא את התב"ע לתוקף הוא מורכב. אנחנו פועלים תמיד לייצר כזו שתשקף כמה שניתן את ההסכמות עם בעלי הדירות, ותהיה תואמת את מדיניות התכנון הן של המחוזית והן של עיריית ירושלים. כזו שתייצר פרויקט שישתלב בצורה הטובה ביותר באזור".

פרוייקט הצוף. הדמיה: יח"צ

בנוסף ליחידות הדיור, התוכנית כוללת 2,200 מ"ר עבור מבני ציבור, וכ-4,000 מ"ר לשטחי תעסוקה ומסחר בחזיתות הבניינים, וגינה ציבורית גדולה שתשרת את דיירי הפרויקט. הפרויקט ממוקם בסמוך לרחובות הצוף, המור, רוזמרין ולבונה בשכונת גילה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *