• ה. יונ 20th, 2024

סוכות בירושלים: נשלמו ההכנות לחול המועד ו"ברכת הכהנים" המסורתית בכותל

משטרת ישראל השלימה היערכותה בירושלים לקראת ערב וחג סוכות, חול המועד ו"ברכת הכהנים" המסורתית בכותל המערבי שתתפרס השנה על פני יומיים. בימים אלו יפקדו המוני בית ישראל את הפארקים, האתרים, המקומות הקדושים ומתחמי הבילוי השונים. מטרת היערכות המשטרתית: להבטיח כי כל אזרח בישראל יוכל לטייל, להתפלל לבלות ולחגוג בבטחה את החג וימי חול המועד.

לפני זמן קצר הושלם אישור התכניות המחוזי על ידי מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג'מן. בימים הקרובים יוצבו שוטרי משטרת ישראל, לוחמי מג"ב ומתנדבים ברחבי העיר ירושלים במקומות הקדושים, במקומות הומי קהל ובמרכזי קניות. מערך הבטחון השוטף והאבטחה בעוטף ירושלים יעובה ותתוגבר הפעילות בצירי התנועה, הכל במטרה לתת מענה מיטבי לכל תרחיש ולשמור על שלום הציבור ובטחונו.

בתוך כך משטרת ישראל תמשיך לבצע פעילות אכיפה בתחום הסדר הציבורי, לפעול למניעה וחקירת עבירות ופשיעה מכל סוג שהיא וכן לעסוק באכיפה, הכוונה וויסות התנועה בצירים הראשיים, בצירים הבינעירוניים ובתוך הערים.

שוק מחנה יהודה. צילום: דוברות המשטרה

במסגרת היערכות ימי חול המועד, רביעי-ראשון (22-26.9) יחולו שינויים בהסדרי תנועת כלי רכב:
• תיחסם תנועת כלי רכב בעיר העתיקה, לרבות הצירים: כביש עוקף העיר העתיקה, דרך מעלה השלום, שער יפו, גת שמנים-דרך העופל, רוקפלר וסולטן סולימאן.
• כביש 1- מכיוון המטה הארצי לכיוון העיר העתיקה יוצבו שוטרים ויתבצעו הכוונות ושינויים בהסדרי התנועה בהתאם לעומסים וכמות המבקרים במקומות השונים בעיר.
• לרשות נוסעי התחבורה הציבורית בעיר ירושלים, רכבים פרטיים ניתן להחנות בחניוני 'חנה וסע' בתשלום: בגבעת התחמושת, הר הרצל, טדי, חניון הלאום, חניון בייט, חניון שוק רמלה-לוד (סמוך למלחה).

אירוע "ברכת הכוהנים" ייערך השנה במשך יומיים (22-23.9), במטרה לאפשר לציבור רב להשתתף במעמד זה ככל שניתן. בימים אלו תגביר המשטרה את פעילותה סביב העיר העתיקה וסמטאותיה, בצירי תנועת המתפללים ובכותל המערבי. כמו כן, צפויים להיסגר לתנועת כלי רכב עוטף העיר העתיקה. תושבי העיר ומבקריה מתבקשים לחנות בחניונים מוסדרים (חניון ממילא וקרתא, מתחם הרכבת, חניון גבעת התחמושת) ומשם להגיע באמצעות תחבורה ציבורית והרכבת הקלה.

עוד בטרם החג, נערכת פעילות מוגברת לאיתור שוהים בלתי חוקיים בכלל, ומחוללי הפשיעה המסייעים להם לחדור לישראל בפרט (כגון: מסיעים, מעסיקים ומלינים). פעילויות אלו מתבצעות תדיר ע"י המשטרה במהלך כל ימות השנה וטרם ימי החג באופן מוגבר יותר, הכול בכדי לשמור על ביטחונם, שלומם ורכושם של כלל אזרחי ישראל.

סוכות בכותל המערבי (ארכיון). צילום: דוברות המשטרה

במהלך החגים, קיים פוטנציאל גבוה לפריצות לבתים עקב היעדרות המשפחות שיצאו לחגוג את החג. משטרת ישראל פועלת כל העת במישור הגלוי והסמוי לשמירה על רכושם של אזרחי מדינת ישראל, מניעת פריצות וגניבות, והשבת רכוש שנגנב לבעליו. גם במהלך ימי החג תמשיך המשטרה למנוע, לסכל, לחקור ולפעול נגד כנופיות פורצים ועברייני הרכוש באשר הם.

כחלק מהמשימות הרבות המוטלות לפתחה של המשטרה במהלך כל ימות השנה, תפעל המשטרה גם במהלך ימי החג ביחד עם כלל גופי החירום וההצלה לחילוץ נפגעים, איתור נעדרים והצלת חיי אדם.

אנו קוראים לציבור לגלות ערנות ולפנות כל העת למוקד החירום 100 של המשטרה בכל אירוע חריג המצריך טיפול משטרתי או בעת זיהוי חפץ חשוד. פניות אל מוקד החירום 100, מתאפשרות גם דרך האפליקציה הסלולארית המשטרתית- "100 חירום". כמו כן, ניתן לפנות כל העת גם למוקד המידע הארצי של משטרת ישראל – מוקד 110, בכדי לקבל מידע רלוונטי ולהתעדכן בהתאם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *